9 stycznia 2015

Winter Dictionary

 

Wraz z Nowym Rokiem życzę Wam mnóstwa kreatywnej energii, która mam nadzieję, zaowocuje wieloma radosnymi i twórczymi chwilami. Ja ostatnio lubuję się w alterowaniu okładek, a niedawno nadałam nowe szaty słownikowi wyrazów obcych. Nie mogę oprzeć się dodatkom z kolekcji Destination Unknown i ich vintagowemu urokowi. Ich stonowany i uniwersalny design oferuje mnóstwo możliwości do wykorzystania. Miłego zimowego weekendu!

First let me wish you a lot of creativity in the New Year. I hope it will bring many joyful moments. As I take pleasure in altering book bindings, this time I worked on a dictionary of foreign terms. I can't still resist all pieces from Destination Unknown collection. Their vintage feel and subtle patterns offer unlimited possibility of creations. Have a wonderful winter weekend!

Supplies:

8 komentarzy:

 1. Olga this is another awesome project...I love images and numbers, and colours,...
  All the best in 2015 also to you and yours!!
  Hugs and kisses from Slovenia

  OdpowiedzUsuń
 2. They're just beautiful! Happy New Year to you, Olga! May it be a wonderful, creative and joyful year for you.
  xo,
  Julia

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż się zachciewa coś zalterować! Piękności zrobiłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiem, że się powtarzam, ale Twoje prace oprócz kompozycji, kolorów i innych spraw "technicznych";) mają w sobie coś takiego... nie wiem jak to nazwać, to chyba coś z połączenia pewnej tęsknoty, romantyzmu i natury... podziwiam! Piękna praca!
  no i życzę oczywiście wszystkiego dobrego na ten Nowy Rok:)

  OdpowiedzUsuń
 5. What a wonderful project ... may the New Year keep you safe, healthy, and creating more art, so I can continually be inspired.

  Hugs,
  Gaby

  OdpowiedzUsuń
 6. Fabulous project! So unique and creative!

  OdpowiedzUsuń
 7. What an amazing project and it turned out just lovely!

  OdpowiedzUsuń

:)